AltyeRnatYWa Dla BiUr PodróżY

>> KILKA SŁÓW O NOMADDICT I O TYM JAK PODRÓŻOWANIE PO ŚWIECIE STAŁO SIĘ DLA NAS CODZIENNOŚCIĄ

Monika Lewicka zalożycielka nomaddict - alternatywa dla biur podróży
todos santos gwatemala
ziemia ognista argentyna
kuba na rowerze
podroz rowerem po kubie
podroz motorem boliwia pustynia
stambul turcja

MONIKA LEWICKA

współtwórca nomaddict

Tomek o Monice – była studentka ekonomii i europeistyki na Uniwersytecie Warszawskim, działaczka Forum Europejskiego, praktykantka MSZ, członkini międzynarodowego projektu uniwersyteckiego MyCandidate.eu, uczestniczka krajowych Mistrzostw Debat Parlamentarnych i modelu ONZ w Berlinie, która od kiedy pamięta, chciała wpływać na dobre zmiany na świecie.

Mając 25 lat ma za sobą życie w pięciu krajach, podróże autostopem przez Meksyk oraz Ameryki Środkową i Południową, samotne Indie, poranki w namiocie na ponad 5300 m n.p.m. w Himalajach i Andach, 23 dni medytacji Vipassana oraz setki tysięcy wymienionych uśmiechów, przejechanych kilometrów i nowych pomysłów. Przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu gotowa na nowe doświadczenia. Osiąganie tego, co jawi jej się jako nieosiągalne, spotkania z ludźmi oraz zrozumienie otaczającego świata są jej motywacją do podróżowania po świecie.

 –  –  –

KONTAKT DO MONIKI

FB Monika Lewicka
monika@nomaddict.pl
Tomek Basinski zalożyciel nomaddict - alternatywa dla biur podróży
cayo coco kuba - alternatywa dla biur podróży
wspinanie huayna potosi boliwia - alternatywa dla biur podróży
podroz po boliwi motocyklem - alternatywa dla biur podróży
wspinanie kalymnos grecja - alternatywa dla biur podróży
camping patagonia chile podróż motocyklem - alternatywa dla biur podróży
boliwia motorem spotkanie z mieszkańcami altiplano - alternatywa dla biur podróży

TOMEK BASINSKI

współtwórca nomaddict

Monika o Tomku – inżynier budowlany po Politechnice Warszawskiej, z powołania nomad – wizjoner. Podróżuje nie dla atrakcji, a dla samego poczucia bycia w drodze – własnym środkiem transportu, albo w ogóle. Określenie “wulkan energii” pasuje do niego jak ulał. Najlepiej czuje się w górach oraz, gdy pracując, wciela swoje niezliczone, śmiałe pomysły w życie. Ostatni z nich to fundacja Terra Integral, zajmująca się permakulturą i zrównoważonym rozwojem. W 2012 roku wyruszył w samotną autostopową podróż z Warszawy do Iranu, Pakistanu i Indii. Po prawie trzech latach podróży po Ameryce Łacińskiej, przeniósł się wraz z dziewczyną, rowerem oraz dwoma autorskimi projektami do Azji.

FB Terra Integral
terraintegral.org

 –  –  –

KONTAKT DO TOMKA

 FB Tomek Basinski
 tomek@nomaddict.pl

POZNAJ ZESPÓŁ NOMADDICT

Adrian Dawson to człnek zespołu nomaddict - alternatywa dla biur podróży

ADRIAN DAWSON

Jestem w drodze od 8 lat – w zasadzie całe moje dorosłe życie od czasu ukończenia uniwersytetu. Podróżowanie jest dla mnie najbardziej niezwykłym i skutecznym systemem edukacyjnym – zamierzam kontynuować, gdyż nie chcę przestać się rozwijać. Uwielbiam spontaniczność. Każdy dzień jest inny od poprzedniego i uczy czegoś innego – i może to być związane zarówno z językiem, kulturą, geopolityką, żywieniem czy permakulturą, a nawet teorią strun. Podróżowanie stwarza możliwości do samorozwoju. Dla mnie istotne jest pomaganie w rozwoju edukacji – tj. popularyzacja bardziej efektywnych metod nauczania niż tradycyjne, skoncentrowanych na rozwoju kreatywności.

Arnaud Tolphin to człnek zespołu nomaddict - alternatywa dla biur podróży

ARNAUD TOLPHIN

Arnaud, lat 31. Żyję w podróży od 6 lat (Północna i Południowa Ameryka, Azja, Afryka, Oceania, Karaiby i Europa). To, co najbardziej lubię w podróżowaniu to ruch. Mam skłonność do wyszukiwania najbardziej ekscytujących dróg do wybranych destynacji. Najbardziej jednak cenię sobie drogi wodne – noclegi w hamaku podczas rejsu statkiem przez Amazonię, wolontariat na łodzi pływającej po Karaibach, czy przemieszczanie się rzeczną łódką w Bangkoku. Uważam, że woda stanowi doskonały sposób na poznanie odwiedzanych miejsc. Tak samo jak każdy własny środek transportu, który zapewnia dreszczyk emocji i bliski kontakt z ludźmi. Posiadam tytuł magistra z zarządzania i licencjat z prawa, a na co dzień pracuję jako filmowiec i rozwijam swój projekt greenteavideo.com.

Elena Mas Taylor to człnek zespołu nomaddict - alternatywa dla biur podróży

ELENA MAS TAYLOR

Z pochodzenia Hiszpanka i Nowozelandka (wyspa Kiwi), choć czuję się bardziej obywatelką świata. Moją pasją jest edukacja oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Studiowałam na Uniwersytecie Autonomicznym w Barcelonie oraz Uniwersytecie Helsińskim, po czym zdecydowałam się zdobywać innego typu doświadczenie – odbyłam kilka wolonatariatów, m.in. z Fundació Autònoma Solidària, Bring the Thoughts to Action w Nepalu i Salaam Baalak w Indiach. Obecnie, pracuje w Network Internation School w Birmie jako nauczyciel klas podstawowych. Żadne z doświadczeń z podróży nie zdołały mnie zniechęcić do jej kontynuowania. Przeciwnie – potrzeba wdzięczności za to, co mnie spotyka sprawia, iż poszukuję, a także staram się aplikować zrównoważone rozwiązania do codziennego życia. Wszakże nie podróżujemy, żeby oglądać, tylko żeby się rozwijać! Prywatnie miłośnik Eddiego Veddara, Boba Dylana, czekolady, śmiechu oraz wolności.

 > Plany podróży, które tworzymy oparte są o osobiste DOŚWIADCZENIE zespołu nomaddict.pl, zdobyte podczas licznych, nierzadko wieloletnich podróży. Doradzamy tylko i wyłącznie na temat podróży do krajów, które odwiedziliśmy.

> W przypadkach, kiedy czujemy się niekompetentni, mówimy Ci o tym otwarcie – jeżeli zarabiamy, to w oparciu o UCZCIWOŚĆ.

Każdy z planów Kompas, Mapa i Nawigacja tworzony jest indywidualnie przez jednego z naszych ekspertów, który dba o jego NIEPOWTARZALNOŚĆ i najdrobniejsze detale.

> Jesteśmy autorami wszystkich zdjęć, które możesz znaleźć na tej stronie. AUTENTYCZNOŚĆ – o to właśnie chodzi!

> Z doświadczenia wiemy, że możesz potrzebować pomocy na każdym z etapów samodzielnej podróży. Dlatego też oferujemy Ci Wsparcie 24h/dobę oraz Konsultacje przed wyjazdem, zawarte w Nawigacji. CIESZYMY SIĘ, GDY MOŻEMY POMÓC.