GaleRia Zdjęć BeliZe

>> PODRÓŻ DO AMERYKI ŚRODKOWEJ

POTRAFISZ WSKAZAĆ BELIZE NA MAPIE?

Aldous Huxley napisał w 1934 roku: „Gdyby świat miał końce, to miejsce byłoby jednym z nich. Do tego kraju znikąd nie jest po drodze”. Mimo iż Belize było na naszej drodze z Meksyku do Gwatemali i nasz świat się tam nie skończył, nadal uważamy je za wyjątkowy, choć nieco zapomniany kraj. Niegdyś Honduras Brytyjski, Belize wyróżnia się spośród pozostałych latynoskich krajów nie tylko położeniem geograficznym i językiem, ale także intrygującą historią osiedleńczą. Miejsce, gdzie czas odmierzany na zegarku zdaje się nie istnieć, zamieszkane jest przez nieco zamkniętych, aczkolwiek pomocnych ludzi. Posługują się oni językiem garifuna, zwanym “językiem Czarnych Karaibów”. Język, w którym część słownictwa używana jest tylko przez mężczyzn, inna przez kobiety został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Kraj słynący z rajskich wysp, nurkowania w tzw. Blue Hole, dżungli, jaguarów, ruin Majów oraz różnorodności kulturowej może okazać się strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy szukają relaksu, możliwego tylko na końcu świata. Galeria Zdjęć Belize – stworzona przez autorów nomaddict.

SPERSONALIZOWANE PLANOWANIE PODRÓŻY.

Większość turystów odwiedza Belize na promach i wyjazdach typu all-inclusive. Ten typ podróżowania jest wyjątkowo szkodliwy dla wyjątkowego w skali świata ekosystemu. Niezależne podróże wspierają lokalne społeczności oraz umożliwiają dotarcie do miejsc, do których nie dotrzesz korzystając z usług dużych biur podróży. Podróżuj mądrze, dbaj o przyrodę i współdziałaj z miejscową ludnością. 

Jeżeli masz chęć zadać nam pytanie dotyczące podróżowania po Belize, SKONTAKTUJ SIĘ z nami – chętnie podzielimy się z Wami naszą wiedzą i odpowiemy w ciągu 48 godzin. Uwielbiamy rozmawiać o podróżach.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w zaplanowaniu podróży do Belize, która odpowiadałaby Twoim potrzebom, możliwościom i gustom – zajrzyj do TRZY PLANY PODRÓŻY i zobacz, co możemy dla Ciebie przygotować. 

zdjęcia: TOMEK BASINSKI

tekst: MONIKA LEWICKA

Zdjęcia dostępne w Fotogaleriach zostały zrobione przez zespół nomaddict.