WskAzóWka Jak ZabEzPieCzYć PaSzPort w PoDróży

>> ZALAMINOWANA KOPIA PASZPORTU

LEPIEJ NIE GUBIĆ PASZPORTU…

Jeżeli mielibyśmy wskazać jedną rzecz, której lepiej nie gubić podczas trwania podróży, były to paszport. To Twój międzynarodowy dowód tożsamości, możliwość przemieszczania się, zameldowania w hotelu, wymiany pieniędzy, a także przekraczania granic. Bez niego trudno wrócić do domu, a podróżowanie z tymczasowym paszportem może być problematyczne. Dlatego zawsze trzymaj go w bezpiecznym miejscu i używaj tylko wtedy, kiedy to konieczne. Bądź świadomy, że Twój paszport ma wartość nie tylko dla Ciebie – jest chodliwym przedmiotem handlu na czarnym rynku. Jak zabezpieczyć paszport podczas podróży? Zespół nomaddict.pl radzi zalaminować kopię informacyjnej strony paszportu i mieć ją zawsze przy sobie. Kopia w tej formie jest trwała i najprawdopodobniej przetrwa kilka lat. Jeżeli zdarzy się najgorsze i stracisz oryginał, posiadanie kopii może pomóc Ci w aplikowaniu o nowy dokument. 

MASZ SWOJĄ WŁASNĄ PODRÓŻNICZĄ WSKAZÓWKĘ DOTYCZĄCĄ PASZPORTU?

jak zabezpieczyc paszport podczas podróży - laminowana kopia paszportu

SPERSONALIZOWANE PLANOWANIE PODRÓŻY.

Masz jakieś pytania dotyczące planowania podróży? SKONTAKTUJ SIĘ z nami – zawszę chętnie odpowiemy i zrobimy co w naszej mocy, żeby odpowiedź dotarła do Ciebie w ciągu 48 godzin.

Jeżeli nie masz czasu lub nie wiesz jak zaplanować swoją podróż, możemy pomóc Ci się przygotować. Nasi eksperci tworzą indywidualnie dopasowane plany podróży na własny użytek do 82 krajów, które odwiedzili. Szyją je na miarę Twoich gustów, możliwości oraz potrzeb. Z nami podróżujesz taniej i ciekawiej niż z konwencjonalnym biurem podróży.

Tekst: TOMEK BASINSKI