PLAN PODRÓŻY

>> KOMPAS, MAPA I NAWIGACJA – WYBIERZ TWOJ PLAN PODRÓŻY, KTÓRY NAJLEPIEJ ODPOWIADA NA TWOJE POTRZEBY.

 > Nadszedł czas wyboru rodzaju wsparcia, potrzebnego Ci do zrealizowania podróży marzeń. Zespół nomaddict.pl przygotował Plany Podróży o różnych opcjach – od podstawowego Kompasu, przez nieco dokładniejszą Mapę do kompleksowej Nawigacji – czyni z Twojego wyjazdu niezapomniane wydarzenie.

KomPaS

logo kompas plan podrozy nomaddict
0PLN

+ 40PLN / DZIEŃ

Plan, który dostosowujemy do Ciebie jest łatwy w użyciu, dobrze przemyślany i logistycznie dopracowany. Każdy dzień zawiera sugerowane atrakcje, zabytki, proponowane restauracje, punkty widokowe, pomysły na krótkie i dłuższe wycieczki, itd.

+ Transport z lotniska – wskazówki

+ Rezerwacja pierwszego noclegu – wskazówki

Pierwsze godziny po przybyciu na “drugi koniec świata” i zderzenie z nieznajomą nam kulturą mogą być szokujące. Zmiana klimatu, języka, zwyczajów, itd. udziela się każdemu, niezależnie od doświadczenia. Kraj krajowi nie równy – bywają takie, gdzie oszustwa są na (nie)porządku dziennym, szczególnie na lotniskach, dworcach, głównych placach. Nieświadomy realiów, zmęczony, nic nie rozumiejący turysta jest ich łatwym celem.

Każdy plan podróży obejmuje Opcję Miękkie Lądowanie – początki bywają trudne, dlatego też chcemy zadbać o Twoje pozbawione stresu wrażenia już od pierwszych chwil.

Kraj w skrócie – języki, w których dogadasz się z taksówkarzem, waluta, w której zapłacisz za owoce, ukształtowanie terenu, który przyjdzie Ci przemierzyć, kultura i religie, które będą Cię fascynować, doświadczenia, które możesz zdobyć. Charakterystyka regionu oraz to, co go wyróżnia. Im więcej wiesz o danym kraju, tym większe masz szanse na zrozumienie go i poruszanie się po nim swobodnie.

Wybór odpowiadającego Ci typu klimatu oraz sezonu ma bezpośredni wpływ na sukces Twojego wyjazdu. Nierzadko oferty biur podróży bywają zaskakująco tanie – często z powodu nienajlepszych warunków atmosferycznych na miejscu tj. na przykład pora deszczowa. Twoje niczym niezakłócone bezpieczeństwo oraz satysfakcja są tym, o co troszczymy się najbardziej – tworzymy dobre wspomnienia oraz dbamy o widoki* przywiezione przez Ciebie na zdjęciach.

*Zapewniamy rozsądny wybór klimatu oraz sezonu, nie mogąc jednak odpowiadać za nagłe i nieoczekiwane zmiany pogody.

Nieważne jak niezależnym jesteś podróżnikiem, na niektóre sprawy nie masz wpływu – a już szczególnie na te na granicach. Wejście w posiadanie sprawdzonych informacji n.t. regulacji celnych może pomóc Ci uniknąć wielu problemów i opóźnień. Zastosuj się, a wszystko powinno pójść gładko!

Znajdziesz tutaj kilka ważnych rad co do tego jak się przygotować na najlepsze i (przy okazji ;)) na najgorsze sytuacje, które mogą Ci się przytrafić podczas podróży. Opcja Przygotowania zawiera nasze sprawdzone metody, narzędzia, gadżety, sposoby organizacji ułatwiające życie każdemu podróżnikowi.

Oferujemy Ci znacznie więcej niż podstawowe czy oczywiste środki bezpieczeństwa – wszystkie dostępne w tym dziale wskazówki są owocem nie tylko wielu lat w drodze, ale przede wszystkim popełnionych błędów. Pamiętaj też, że cokolwiek się nie dzieje, należy zachować równowagę pomiędzy bezmyślnością i zbyteczną przezornością. Strach ma często wielkie oczy, podczas gdy większość wypadków na świecie przytrafia się w domu.

Jeżeli nadal się martwisz, sprawdź proszę opcję Wsparcie 24godz./dobę.

Każda podróż uczy nas czegoś nowego n.t. dbania o zdrowie i weryfikuje listę niezbędnych leków oraz materiałów opatrunkowych. Zawartość apteczki nomaddict jest zawsze: uniwersalna, niezbędna, dobrze opisana i przechowywana oraz w kompaktowym rozmiarze. Gdziekolwiek nie zabiorą Cię Twoje stopy, będziesz przygotowany na każdą niegroźną ewentualność.

MaPa

logo mapa plan podrozy nomaddict
0PLN

+ 60 PLN / DZIEŃ

ZAWIERA KOMPAS ORAZ:

Przygotujemy dla Ciebie trzy opcje noclegowe. Opcja dla tych, którzy nie mają czasu na przeszukiwanie Internetu, aczkolwiek nie chcą spać w miejscach przypadkowych.

1 – “Nomad” to najtańsza ze wszystkich trzech sugerowanych możliwości. W zależności od tego, co lubisz może być to tętniący życiem hostel dla podróżników z plecakami (średnia wieku 18-35 lat, łóżko w pokoju wieloosobowym za kilka dolarów, często z kuchnią do dyspozycji, z możliwością rezerwacji biletów oraz zorganizowanych wycieczek po okolicy, duża szansa na poznanie ciekawych ludzi, ale i głośną muzykę) lub przytulny pokój typu bed&breakfast.

2 – “Nasza rekomendacja“ to najczęściej miejsce, w którym zatrzymaliśmy się na dłużej niż planowaliśmy z uwagi na jego atmosferę i jakość oferowanych usług. Są to często miejsca świadome ekologicznie, wspierające zrównoważoną turystykę, a także prowadzące własne projekty rozwojowe.

3 – “TOP wybór” to opcja dla tych, którzy za odrobinę wygody i wyższą jakość usług są skłonni zapłacić nieco więcej. Miejsca te bywają bardzo oryginalne i szczycą się wysoką jakością oferowanych usług. To może być doskonale wyposażony i stylowo wykończony domek na ekologicznej farmie, artystycznie urządzony pensjonat w centrum tętniącego życia miasta, albo bungalow na tropikalnej plaży.

WAŻNE: Rezerwacji dokonasz sam na podstawie dostarczonych adresów stron internetowych i naszych wskazówek.

Po tym jak dobraliśmy interesujące Cię atrakcje oraz dogodną trasę podróży, dostosujemy do nich proponowane środki transportu. Mogą to być: samolot, pociąg, autobus, wypożyczony samochód, jeep, przyczepa kempingowa, statek, żaglówka, motocykl, rower, taksówka, autostop i wiele innych. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, liczbę podróżujących z Tobą osób, klimat i ukształtowanie terenu oraz własne doświadczenia z podróży, zaproponujemy Ci najlepsze naszym zdaniem rozwiązania. Jeżeli nie masz ochoty na samodzielne wyszukiwanie dostępnych opcji, ta opcja jest dla Ciebie.

WAŻNE: Rezerwacji dokonasz sam na podstawie dostarczonych adresów stron internetowych i naszych wskazówek.

Są kraje, których nie sposób odwiedzić bez wizy. Wizy różnią się ilością dni i liczbą możliwych wjazdów na teren kraju, a także w zależności od posiadanej narodowości. Pozwól nam sprawdzić, która będzie odpowiednia oraz na długo przed wyjazdem uważnie przejrzyj informacje wizowe, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Niektóre kraje wymagają ważności paszportu na okres 6 miesięcy od daty wjazdu, a także konkretnej liczby wolnych stron w paszporcie.

Odwiedziny niektórych krajów wiążą się z koniecznością zadbania o nasze zdrowie na długo przed datą wyjazdu. Prewencja popłaca, choć nie w każdym przypadku jest warunkiem “sine qua non” bezpiecznej podróżowania. W tym rozdziale znajdziesz szczepienia, które doradzamy Ci zastosować z rozróżnieniem na te, które są bezwzględnie obowiązkowe (bez nich nie wjedziesz do kraju), rekomendowane lub potrzebne w konkretnych sytuacjach – nie powinno to jednak zastąpić konsultacji z Twoim lekarzem rodzinnym lub innym specjalistą.

Dobór właściwego ubezpieczenia to sprawa kluczowa. Sugerujemy nie tylko jego wykupienie, ale świadomą decyzję co do jego typu w zależności od profilu wyjazdu oraz planowanych atrakcji. Pomożemy Ci wybrać optymalną opcję bazując na własnej ocenie, a nie ofertach zaprzyjaźnionych firm ubezpieczeniowych.

Turystyka stanowi znaczącą część dochodów wielu krajów i ma na nie niebagatelny wpływ. Często zdarza się, że turyści o tym zapominają. Wzajemności oddziaływania nie muszą być oparte na egocentrycznej postkolonialnej skłonności dzielenia świata na “mądry i cywilizowany Zachód” oraz “niedorozwinięty Wschód” lub “trzeci, gorszy świat”. Podróżowanie z tzw. otwartą głową i chęcią współpracy nie tylko nas rozwija, uczy i wychowuje, ale czyni świat lepszym miejscem do życia. Poradnik pomoże Ci zrozumieć m.in. nerwowe zachowanie sprzedawczyni warzyw na lokalnym markecie, która od miesięcy opiera się konkurencji wielkiego pobliskiego supermarketu podczas nadmiernego negocjowania przez Ciebie cen.

Przeczytaj nasz artykuł o zrównoważonym podróżowaniu (dostępny w języku angielskim) SUSTAINABLE TRAVELLING >>

NawiGaCJa

logo nawigacja plan podrozy nomaddict
0PLN

+ 80PLN / DZIEŃ

ZAWIERA KOMPAS + MAPA ORAZ:

Wraz z tą opcją dostajesz naszą osobistą zdalną opiekę. Będziemy dostępni pod telefonem oraz na odległość wiadomości e-mail gdziekolwiek się udasz i o każdej porze. Doradzimy Ci jak rozwiązać zaistniałe problematyczne sytuacje oraz odpowiemy jak potrafimy najlepiej na wszelkie Twoje pytania.

WIECEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ: WSPARCIE 24h/DOBĘ >>

Ażeby pomóc Ci się przygotować do podróży stopniowo, w sposób bezstresowy, a także abyś o niczym nie zapomniał – będziemy wysyłać do Ciebie przypomnienia. Ich formę wybierzesz sobie sam – mogą być to wiadomości SMS lub e-mail.

Czas bezpośrednio przed podróżą bywa zarówno ekscytujący, jak i stresujący. Pojawia się wtedy sporo pytań, na które chętnie odpowiadamy. Konsultacje przed podróżą obejmują nieograniczoną wymianę mailową oraz rozmowę telefoniczną (do 1 godziny) w okresie ostatniego tygodnia przed wyjazdem.

Nie wiesz jak znaleźć bilet lotniczy w dobrej cenie albo jak go zarezerwować? Chcesz mieć pewność, że wszystko pójdzie gładko, sprawnie i nie przepłacisz – ta opcja jest dla Ciebie.

WAŻNE: Rezerwacji dokonasz sam na podstawie dostarczonych adresów stron internetowych i naszych wskazówek.

Pakowanie nie jest Twoją ulubioną czynnością? Obawiasz się, że zapomnisz zabrać czegoś, o co trudno na miejscu podróży? Zawsze pakujesz zbyt wiele rzeczy, a w tym takie, których później nigdy nie używasz? Nie martw się, nie musisz robić tego sam. Chętnie pomożemy Ci się spakować – nie tylko doradzimy co zabrać w zależności od klimatu i aktywności, które planujesz, ale także podpowiemy kilka sprytnych metod racjonalnego pakowania.

Doradzamy w zakresie doboru, kupna i marek sprzętu, potrzebnego Ci w podróży. Odpowiedni wybór bagażu może bezpośrednio przełożyć się na jakość Twojej wycieczki. Odpowiednio dobrany sprzęt dobrej jakości to zakup na lata, często na całe życie – nie warto na nim oszczędzać.

Zastanawiałeś się kiedyś nad metodą na skradzenie serc lokalnych ludzi albo czerpanie z wakacji pełnymi garściami? Sięgnij do kieszeni i rozpracuj kilka praktycznych zdań w języku kraju, do którego się udajesz. Znajomość choćby kilku słów zauważalnie przełoży się na jakość Twojego obcowania wśród ludzi, zostanie docenione i otworzy niejedne drzwi, które najpewniej pozostałyby zamknięte gdybyś nic sobie z tej rady nie zrobił.